Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ

Εκτύπωση

Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ 

  • ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 15 ΜΑΡΤΙΟΥ " Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ" ΣΤΟΝ ΧΑΡΟΥΠΟΜΥΛΟ ΠΑΝΟΡΜΟΥ

10/3/10

 

Η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ρεθύμνου και η  Ένωση Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής του Νομού, διοργανώνουν  την Δευτέρα, 15 Μαρτίου στις 7:30 το βράδυ στον Χαρουπόμυλο Πανόρμου τη «Γιορτή του Αθλητή», κατά την οποία θα βραβευτούν αθλητές και ομάδες από  τον Νομό, που διακρίθηκαν σε πανελλήνιο επίπεδο τη χρονιά που μας πέρασε, καθώς και  οι προπονητές τους.

 

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης  η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ρεθύμνου θα τιμήσει τον Ολυμπιονίκη Ιστιοπλοϊας, Νίκο Κακλαμανάκη, τον Ολυμπιονίκη Καλαθοσφαίρισης, Γιώργο Σιγάλα και τον αθλητικό συντάκτη - συγγραφέα Λευτέρη Κρυοβρυσανάκη για τη προσφορά τους στον αθλητισμό.

 

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑΣ

 

ΣΙΓΑΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

 

ΚΡΥΟΒΡΥΣΑΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ συντάξιουχος εκπ/κός (δάσκαλος) συγγραφέας - αθλητικογράφος.

Έχει καταγράψει την ιστορία του Ρεθεμνιώτικού στίβου και του Ρεθεμνιώτικου ποδοσφαίρου τον 20ο αιώνα σε δύο βιβλία του που είναι τα μοναδικά στο Ρέθυμνο.

 

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ:

ΠΟΥΠΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ

ΜΟΝΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ- ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ - ΑΡΚΑΔΙΟΔΡΟΜΟ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΣΣΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ 2009:

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΕΥΗΛΙΑ Ο.Κ.Α ΑΡΚΑΔΙ, μέλος της Εθνικής ομάδος μπάσκετ κορασίδων που κατέλαβε την 7η θέση στο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα στην Ιταλία και 2η στο Παν/νιο πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης με την ομάδα νεανίδων και 3η στο Παν/νιο πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης με την ομάδα κορασίδων.

ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Ο.Κ.Α ΑΡΚΑΔΙ, μέλος της Εθνικής ομάδος μπάσκετ κορασίδων που κατέλαβε την 7η θέση στο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα στην Ιταλία και 2η στο Παν/νιο πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης με την ομάδα νεανίδων και 3η στο Παν/νιο πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης με την ομάδα κορασίδων.

 

 

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ 2009:

ΤΖΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μέλος της εθνικής Ομάδος Παίδων στίβου και 2ος στα 800 μέτρα στη συνάντηση Ελλάδας-Κύπρου,5ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων και 10ος στο Πρωτάθλημα Εφήβων στα 800 μ.)

 

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ:

(Βραβείο Μιχάλης Μαράκης)

ΜΠΟΥΛΙ ΚΩΝ/ΝΟΣ  (άρση βαρών κατηγορία 62 κιλά, 1ος στους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες με επίδοση 165 κιλά από το ΓΕΛ Περάματος)

 

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ:

(Βραβείο Ιωάννης Χαλκιαδάκης)

ΠΟΘΟΥΛΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ (άρση βαρών, κατηγορία 69 κιλά,2η στους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες με επίδοση 98 κιλά από το ΕΠΑΛ)

 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΑμεΑ

 

ΣΤΙΒΟΣ:

ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗ ΖΑΦΕΙΡΑ Αθλητικό σωματείο ατόμων με αναπηρίες "ΙΚΑΡΟΣ"

1η στην σφαιροβολία  με επίδοση 6,25μ.

1η στον ακοντισμό με επίδοση 14,75μ., Παν/νιο ρεκόρ

1η στην δισκοβολία  με επίδοση 15,47μ., Παν/νιο ρεκόρ

 

ΝΤΑΜΠΑΣΙΑΧ ΓΕΩΡΓΙΑ Αθλητικό σωματείο ατόμων με αναπηρίες "ΙΚΑΡΟΣ"

2η στην δισκοβολία  με επίδοση 10,86μ.

3η στην σφαιροβολία  με επίδοση 4,29μ.

3η στον ακοντισμό με επίδοση 8,18μ.

 

ΝΤΑΜΠΑΣΙΑΧ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Αθλητικό σωματείο ατόμων με αναπηρίες "ΙΚΑΡΟΣ"

3ος στον ακοντισμό με επίδοση 16,01μ.

4ος στην σφαιροβολία  με επίδοση 6,85μ.

 

ΣΤΡΑΤΙΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ Αθλητικό σωματείο ατόμων με αναπηρίες "ΙΚΑΡΟΣ"

3ος στον ακοντισμό με επίδοση 16,28μ.

5ος στην σφαιροβολία  με επίδοση 5,98μ.

Προπονητής: ΜΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

ΣΤΙΒΟΣ:

ΒΑΣΣΑΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ, ΕΑΡ  (μέλος της εθνικής ομάδας νεανίδων, 2η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου, κατηγορίας Νεανίδων, στα 3.000μ με φυσικά εμπόδια).

 

ΡΙΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΑΡ (μέλος της εθνικής ομάδος κορασίδων, 3η στα 1.500μ κορασίδων, 1η στη σκυταλοδρομία  4χ400 κορασίδων)

 

ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ- ΕΑΡ (μέλος της εθνικής ομάδος κορασίδων, 1η στη σκυταλοδρομία 4χ400 στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα κορασίδων)

 

ΚΑΥΛΑΡΗ ΔΙΑΜΑΝΤΩ-ΕΑΡ ( 1η στη σκυταλοδρομία 4χ400 στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα γυναικών)

Προπονητής ΑΣΒΕΣΤΑΔΕΛΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

 

ΠΙΣΚΟΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (2ος στο Πανελλήνιο σχολικό Πρωτάθλημα στίβου στον ακοντισμό με επίδοση 49,17μ. και 3ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στον ακοντισμό Παμπαίδων με επίδοση 50,37μ).

Προπονήτρια ΤΖΩΡΤΖΙΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ - ΒΙΖΙΡΓΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

 

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΙΒΟΥ ΤΗΣ ΕΑΡ με απονομή στον πρόεδρο αυτής ΜΕΛΙΓΚΟΥΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΟ, για τους αθλητές και αθλήτριες που ανήκουν σε αυτή αλλά δεν διαμένουν στην πόλη του Ρεθύμνου.

Οι αθλητές-τριες είναι:

-Κυριακοπούλου Νικόλ

-Αραμπατζής Σπύρος

-Πάνου Μαρία

-Φιλανδαράκης Νίκος

-Δουβαλίδης Κώστας

-Χατζή Χριστίνα

-Λευκοπούλου Ελένη

-Καρακατσάνη Αναστασία

-Εμμανουηλίδου Μαρία

-Ζώχου Βαρβάρα

-Γκαβέλας Πλάτων

 


ΤΜΗΜΑ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ:

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ιούνιος 2009 Αθήνα

ΠΡΟΒΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:2η θέση στο έδαφος

                         2η θέση  στο άλμα

                         3η θέση στους κρίκους

                         8η θέση στο σύνθετο

 

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ:3η θέση στους κρίκους

                                 7η θέση στο σύνθετο

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

ΠΑΛΗ:

ΚΛΑΨΙΝΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ, Ο.Κ.Α ΑΡΚΑΔΙ

2η Παν/νίκης στα 70 κιλά κατηγορία κορασίδων τον Μάιο στην Αρχαία Ολυμπία.

Προπονητής: ΜΠΟΝΑΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΤΑΕ ΚWΟ DΟ

ΣΑΝΙΔΑΣ ΝΙΚΟΣ ?Α.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ (5ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων).

Προπονητής ΣΑΝΙΔΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ - Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΗΣ

5η Παν/νίκης παγκορασίδων Α΄ 800μ. ελεύθερο

ΒΕΝΙΕΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ - Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΗΣ

5η Παν/νίκης παγκορασίδων Α΄ 200μ. ελεύθερο

ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΗΣ

5Ος Παν/νίκης παΜΠΑΊΔΩΝ Α΄ 200μ. ύπτιο

 

ΤΜΗΜΑ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ:

ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ: 2η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΑΡΙΔΑΙA

ΛΙΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ(50κιλά) 2ος Παν/νίκης κατηγ.ΠΑΙΔΩΝ

ΣΛΕΤΣ ΜΑΤΣΕΙ(62 κιλά)

ΚΑΛΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ (62κιλά)

ΓΚΡΟΖΕΦ ΖΛΑΤΚΟ (69κιλά)

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (77κιλά)

ΣΤΑΡΕΝΙΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (85κιλά)

ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (85κιλά)

ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ (94 Κιλά)

 

ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ:2η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΛΙΤΟΧΩΡΟ

ΓΑΣΠΑΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ(105κιλα) (3οςΠαν/νίκης κατηγ.Ανδρών)

ΧΑΝΟΥΖΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ(56 κιλά)

ΜΠΟΥΛΙ ΚΩΝ/ΝΟΣ (62 κιλά

ΔΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (105 κιλά

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (105 κιλά)

 

ΟΜΑΔΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 2η θέση στο πανελλήνιο  πρωτάθλημα ΑΡΙΔΑΙΑ

ΠΟΘΟΥΛΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ (69 κιλά) (3η Παν/νίκης κατ.Νέων Γυναικών)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΕΡΩΦΙΛΗ (53 κιλά)

ΓΑΒΑΛΑ θΕΑΝΩ (63 κιλά)

ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΜΑΛΒΙΝΑ (69 κιλά)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

                   ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ

 

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΑΝΑΣ:

15η ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΘΕΣΗ 1η στο παραδοσιακό χορό

Υπεύθυνος εκπ/κός: ΒΑΡΟΤΣΗ ΟΛΓΑ

ΜΑΘΗΤΕΣ:

ΒΑΜΒΟΥΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΜΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΒΑΜΒΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΚΟΥΓΙΟΥΜΟΥΤΖΗ ΕΛΕΝΗ

ΝΥΚΤΑΡΗ ΕΛΠΙΔΑ

ΧΝΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΝΥΚΤΑΡΗ ΜΑΡΙΑ

ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΝΥΚΤΑΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΝΥΚΤΑΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΒΑΡΔΙΑΜΠΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΩΠΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΙΑΓΙΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΚΛΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΝΥΚΤΑΡΗΣ ΘΩΜΑΣ

ΣΩΠΑΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ:

BEACH VOLLEY

ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ και ΣΜΠΙΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : Ο.Κ.Α ΑΡΚΑΔΙ

2οι Παν/νίκες στην κατηγορία κάτω των 17 ετών στο beach volley στις Ράχες Φθιώτιδας.

Προπονητής: ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ O.K.A ΑΡΚΑΔΙ:

ΟΜΑΔΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 2η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            

ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΒΑΓΓΕΛΙΩ 

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΕΥΗΛΙΑ            

ΔΑΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (Καλύτερη παίχτρια του πρωταθλήματος)

ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΜΥΡΟΥΛΑ

ΘΕΟΔΩΡΟΜΑΝΟΛΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΨΥΧΟΥΝΤΑΚΗ ΜΑΝΤΩ

ΤΣΙΡΙΤΑ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

 

ΟΜΑΔΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            

ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΒΑΓΓΕΛΙΩ 

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΕΥΗΛΙΑ            

ΠΙΛΑΦΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΒΕΛΤΣΟΚΟΒΙΤΣ ΝΑΤΑΛΙΑ

ΛΕΤΖΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΛΙΟΥΔΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΒΑΒΟΥΡΑΚΗ ΞΕΝΙΑ

ΝΥΚΤΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ


 

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ:

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ

ΟΜΑΔΑ mini ΠΑΙΔΩΝ 8άδα παν/νιου πρωταθλήματος πόλο για τους παρακάτω αθλητές:

ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                        
ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΒΟΛΤΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                              
ΤΣΙΚΙΝΤΙΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ                      
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΕΡΜΗΣ                              
ΧΑΟΥΖ ΤΖΕΙΚ

ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                           
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ                        
ΧΑΣΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ                         
ΡΑΠΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΤΣΟΓΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                             
ΚΟΛΥΒΑΚΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ

ΤΖΩΡΤΖΙΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                           
ΓΕΡΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Προπονητής της ομάδας είναι ο κ. ΦΙΤΣΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 

 

ΒΟΛΛΕΥ:

Το γυναικείο τμήμα του ΟΠΕΡ για την άνοδό του στην Α2 κατηγορία γυναικών με απονομή για τις παρακάτω αθλήτριες:

-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

-ΒΛΑΧΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

-ΒΡΟΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΛΗ

-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΑΝΝΑ

-ΔΡΑΜΗΤΙΝΟΥ ΜΑΓΔΑ

-ΖΟΛΩΤΑ ΕΥΔΟΞΙΑ

-ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΤΑΣΟΥΛΑ

-ΜΥΤΗΛΙΝΑΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

-ΜΥΤΗΛΙΝΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

-ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

-ΣΜΠΥΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

-ΤΟΥΡΛΙΤΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

-ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ

 Προπονητής: ΧΑΧΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ


ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ:

Α.Ο ΚΡΗΣΣΕΣ    

 

ΜΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

ΤΣΙΒΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - Σκοπευτικός Όμιλος Ρεθύμνου

1ος Παν/νίκης Εφήβων στην σκοποβολή με πιστόλι στην κατηγορία production.

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ

ΠΕΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ: Αθλητικός σύλλογος μαχητικών τεχνών Καράτε Ζίου- Ζίτσου Ρεθύμνου

 

1ος στο Παν/νιο πρωτάθλημα στην κατηγορία .............

ΚΟΤΖΑΜΠΟΥΖΟΥΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ: Αθλητικός σύλλογος μαχητικών τεχνών Καράτε Ζίου- Ζίτσου Ρεθύμνου

 

Μέλος της Εθνικής Ομάδος στο Ζίου - Ζίτσου

5η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων εφήβων στην κατηγορία ...........

Προπονητής: ΚΑΝΑΚΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

ΣΚΑΚΙ

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ: Σκακιστικός Όμιλος Ρεθύμνου

1ος στο Παν/νιο ατομικό πρωτάθλημα στην κατηγορία κάτω των 10 ετών και

1ος στο Παν/νιο σχολικό πρωτάθλημα στην κατηγορία Γ΄τάξης Δημοτικού.

Προπονητής: ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΚΩΣΤΑΣ και ΛΑΜΠΟΥΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ

Το πλήρωμα του σκάφους ΝΕΑΡΧΟΣ για το 2009 αποτελούνταν από:

Κυβερνήτη: ΜΙΧΑΛΗ ΒΑΣΙΛΑΚΗ

Πλήρωμα:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΙΜΙΤΖΗ
ΕΥΑ ΣΙΜΙΤΖΗ
ΓΙΑΝΝΗ ΜΙΧΕΛΙΟΥΔΑΚΗ
ΡΑΔΑΜΑΝΘΥ ΜΠΑΡΟΥΝΗΣ
ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ
ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ

κατέλαβε την 7η  θέση στην Πανελλήνια Γενική Κατάταξη ORC Club, του Διεθνούς Ιστιοπλοϊκού Αγώνα Ανοικτής Θαλάσσης «Ρεγκάτα Αιγαίου» ,σε σύνολο 72 σκάφων.

 

 


« επιστροφή στη κατηγορία Ρέθυμνο

Σημειρινή ημερομηνία Δευτέρα, 25 Σεπ 2017

Αρθρογραφία