Τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ του ΝΟΡ ανεβάζουν την κολύμβηση!!!

Εκτύπωση

Τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ του ΝΟΡ ανεβάζουν την κολύμβηση!!!

9/3/10


Στις 19-21  Φεβρουαρίου  έγινε  το χειμερινό  πρωτάθλημα  κατηγοριών  στο  ΟΑΚΑθηνών.

 

Ο Ναυτικός ¨Όμιλος Ρεθύμνου έλαβε μέρος  με 22 κολυμβητές-τριες.

Με μια  πολύ καλή παρουσία τα δελφίνια  του ΝΟΡ έδειξαν  και πάλι ότι ανεβάζουν  τη Ρεθεμνιώτικη  κολύμβηση σε πολύ καλή θέση, παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν  στην καθημερινή τους προπόνηση λόγω έλλειψης κολυμβητηρίου.

Το Ρέθυμνο είναι η μοναδική πόλη της Κρήτης που στερείται κολυμβητηρίου και από τις ελάχιστες  Πανελλαδικά.

 

Τα ρεθεμνιωτόπουλα  που ασχολούνται με την κολύμβηση είναι οι μοναδικοί αθλητές που δεν μπορούν να κολυμπήσουν σε επίσημο  αγώνα  στην πόλη τους.

 

Παρόλα  αυτά όμως , με τη σωστή   καθοδήγηση του προπονητή τους κ.Γκεοργκίεφ, οι κολυμβητές-τριες  χωρίς  να υστερήσει σχεδόν  κανείς έδωσαν  τον  καλύτερο  εαυτό τους και απέσπασαν  5 μετάλλια  127 βαθμούς τη 10η  θέση  σε σύνολο 70 σωματείων  και   την 1η θέση από τα επαρχιακά σωματεία και βέβαια σε επίπεδο  Κρήτης   ο ΝΟΡ κατέχει την πρώτη  θέση .

Θερμά  συγχαρητήρια σε όλους τους Κολυμβητές-τριες  και στον  προπονητή τους.

 

Αναλυτικά  τα  αποτελέσματα.

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΧΡΟΝΟΣ

ΚΑΤΑΤΑΞΗ

 

 

 

 

ΡΙΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

01:12:53

 

400m MIKTH ATOMIKH

05:38:56

 

 

 

 


ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

00:26:83

11ος

 

 

 

 


ΚΛΕΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

00:29:89

9ος

 

100m ΥΠΤΙΟ

01:14:60

7ος

 

 

 

 


ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΛΑ

50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

00:29:77

16η

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

01:06:18

19η

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

02:26:59

21η

 

 

 

 


ΛΙΟΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

00:30:20

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

01:06:52

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

02:25:31

14η

 

 

 

 


ΒΕΝΙΕΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

02:21:26

 

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

05:06:64

13η

 

800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

10:24:90

 

 

 

 


ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

02:28:12

19η

 

800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

10:46:71

 

 

 

 


ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

02:21:23

 

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

04:53:76

 

800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

10:07:92

 

 

 

 


ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

04:56:65

12η

 

800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

09:51:45

 

1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

19:14:64

 

 

 

 


ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

50m ΥΠΤΙΟ

00:29:64

7ος

 

100m ΥΠΤΙΟ

01:04:92

8ος

 

200m ΥΠΤΙΟ

02:21:30

7ος

 

 

 

 


ΔΑΜΙΑΝΑΚΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

50m ΥΠΤΙΟ

00:29:93

5ος

 

100m ΥΠΤΙΟ

01:05:71

8ος

 

200m ΥΠΤΙΟ

02:29:76

12ος

 

 

 

 


ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

50m ΥΠΤΙΟ

00:32:91

 

100m ΥΠΤΙΟ

01:10:74

 

200m ΥΠΤΙΟ

02:35:78

11η

 

 

 

 


ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ

50m ΥΠΤΙΟ

00:34:97

26η

 

100m ΥΠΤΙΟ

01:16:02

22η

 

 

 

 


ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

100m ΥΠΤΙΟ

01:13:25

19ος

 

200m ΥΠΤΙΟ

02:37:60

19ος

 

 

 

 


ΚΑΤΣΙΠΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

01:12:69

 

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

02:36:77

 

400m MIKTH ATOMIKH

05:39:24

 

 

 

 


ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ-ΚΙΑΓΙΑΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ

03:05:40

10η

 

200m ΠΡΟΣΘΙΟ

01:25:57

 

 

 

 


ΒΑΦΕΙΑΔΑΚΗΣ ΑΙΝΕΙΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ

200m ΠΡΟΣΘΙΟ

03:05:75

10ος

 

 

 

 


ΔΕΒΕΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

100m ΥΠΤΙΟ

01:16:54

13η

 

200m ΥΠΤΙΟ

02:48:73

21η

 

 

 

 


ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

200m ΥΠΤΙΟ

02:48:80

18η

 

 

 

 


ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

00:28:09

9ος

 

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

01:04:33

16ος

 

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

02:26:94

19ος

 

 

 

 


ΛΙΟΝΗ ΠΑΓΩΝΑ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

00:32:77

18η

 

 

 

 


ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

00:34:32

31η

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ

00:39:69

17η

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ

01:25:74

24η

 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4Χ100m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

 

 

 

 

04:21:29

ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

 

 

 

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

 

 

 

 

 



04:30:61

ΚΑΤΣΙΠΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΔΕΒΕΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

 

 

 

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

 

 

 

ΒΕΝΙΕΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

 

 

 

 



04:32:86

ΛΙΟΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΡΙΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

 

 

 

ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ

 

 

 

 

 

 

 

4Χ200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

 

 

 

 

09:37:77

ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

 

 

 

ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

 

 

 

 

 



09:47:34

ΒΕΝΙΕΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

 

 

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

 

 

 

ΚΑΤΣΙΠΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΔΕΒΕΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

 

 

 

 

 



09:54:65

ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΡΙΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

 

 

 

ΛΙΟΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

 

 

 

 

4Χ100m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

 

 

 

 

 

04:59:44

10η

ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

 

 

 

ΛΙΟΝΗ ΠΑΓΩΝΑ

 

 

 

ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

 

 

 

 

 



04:59:40

3

ΔΕΒΕΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

 

 

 

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ-ΚΙΑΓΙΑΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

 

 

 

ΚΑΤΣΙΠΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΒΕΝΙΕΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

 

 

 

 



05:14:39

 

ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ

 

 

 

ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΡΙΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

 

 

 

ΛΙΟΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

 

 

 

 


« επιστροφή στη κατηγορία Ρέθυμνο

Σημειρινή ημερομηνία Τετάρτη, 13 Δεκ 2017

Αρθρογραφία