15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα: Αποτελέσματα & Πρόγραμμα

Εκτύπωση


Η ομάδα του Δήμου Λάμπης
15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα: Αποτελέσματα & Πρόγραμμα


  • Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης
  • Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

11/12/09

Με συναρπαστικά παιχνίδια και απρόσμενα αποτελέσματα ξεκίνησε το περασμένο σαββατοκύριακο το 15ου Εργασιακό πρωτάθλημα που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου.
Στα ματς της πρεμιέρας, ξεχώρισε το σπουδαίο ματς ανάμεσα στους Κατασκευαστές και το Δήμο Λάμπης «ΕΚΜΕΚ».

Οι δεύτεροι πήραν τη νίκη στην παράταση και έδειξαν ότι φέτος θα αποτελέσουν σκληρό καρύδι για κάθε αντίπαλο.
Οι Επιχειρηματίες, σαφώς πιο ενισχυμένοι σε σχέση με πέρυσι (Τσάβαλος και Καθαράκης αποτέλεσαν τις ηχηρές μεταγραφές τους ως free agent), επικράτησαν στο ντέρμπι επί των ανέτοιμων και «λαβωμένων» Διευθυντών Καταστημάτων.
Οι νεόκοπες ομάδες του πρωταθλήματος, Courier/Ελ. Επαγγελματίες και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση μπορεί να έχασαν στην πρεμιέρα, αλλά η συμμετοχή τους αποτέλεσε από μόνη της γιορτή στον εργασιακό αυτό θεσμό.

Άξια συγχαρητηρίων είναι επίσης η πρωτοβουλία του Μανώλη Φοβάκη των ιδιωτικών Υπαλλήλων να δηλώσει δύο ομάδες στο πρωτάθλημα, με απώτερο σκοπό να αθληθούν ακόμα περισσότεροι εργαζόμενοι.

η ομάδα SONY CENTER
Πολλά εύσημα ανήκουν επίσης στην πρωτοβουλία της ομάδας Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, η οποία φιλοξενεί στις τάξεις της την Τόνια Καλυβιανάκη, γνωστή από την περσινή της θητεία στη ομάδα του ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ, μια αθλήτρια που αγωνίζεται επι ίσοις όροις στο εργασιακό πρωτάθλημα.

Χορηγός των νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZARO΄S.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 102-25

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ: Καπαρός 9 (1), Ρωμανιουδάκης 26 (2), Αντουράκης 8, Κιαγιαδάκης 25, Κατσαντώνης 10 (1), Σακελλαρίου 8, Ιερωνυμάκης 16 (2)

COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ: Παπαδάκης 5 (1), Πετρογιάννης 7 (1), Νικολουδάκης 5 (1), Λεμπιδάκης 5 (1), Οικονομάκης 3 (1)

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 74-55

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Βασιλάκης Ιωαν., Παλαφούτης Ι. , Κασάπας, Βασιλάκης Ευαγγ. 25 (3), Φιτσανάκης, Τσάβαλος 25 (2), Πλεμμένος 8, Παλαφούτης Ε. 9 (2), Χριστουλάκης, Καθαράκης 7 (1).

ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ (Σταματογιαννάκης): Δούβρος, Αγγελάκης 14, Βουγιουκαλάκης, Φραγκάκος 2, Σιβαρόπουλος 1, Σπανόπουλος 2, Παντελάκης 12, Λαμπαρδάκης 13 (3), Παπαδάκης 11

ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 39-51

ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Βιολάκης 4, Δαμανάκης 20 (5), Παπαδάκης 10 (2), Καλοκύρης 2, Φραγκιουδάκης, Κιαγιάς 1, Οικονομάκης 2, Ρουσουνέλος, Κωνσταντινίδης 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL: Παπαδογιαννακης 8, Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 14 (2), Παρτάλιος 6, Ριτσάτος, Μαυρίδης, Χαιρέτης, Μελλισουργάκης 10 (1), Πανταζής 5 (1), Τσαγκαράκης 8 (1)

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 68-70 (καν. αγώνας 61-61)

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ: Κανακάκης 2, Φεσσάς 2, Μπακογιάννης 2, Γκάτζιας 19 (2), Ανυφαντάκης 5 (1), Πατέρας 12 (2), Δουλγεράκης 2, Χατζηδάκης 4 (1), Καλογεράκης 5, Ζουμπεράκης 15

ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»: Τζανακάκης 4, Μαυρομιχελάκης, Κανακάκης 14, Παπαδάκης Χ. 30 (1), Παπαδημητρίου 12, Αποστολάκης, Παπαδογιαννάκης 5 (1), Χλιαουτάκης 3, Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης 2

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 35-110

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβάκης): Σερλής, Φρουζάκης 14 (4), Τρύφων 7, Μπενάκης 2, Φοβάκης 12

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.): Σαββοργινάκης Μ. 17 (1), Παπαδομιχελάκης 8, Τζιμπραγός 32 (4), Πετρακάκης 16 (2), Μαθιουδάκης 16 (2), Παπαδάκης 21 (1)

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 61-63

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Ηλιάκης 10, Περπιράκης 20 (2), Ξενάκης 12 (2), Μίχας 17 (1), Μαρινάκης 2

ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Γκιουλέας): Πετράκης 4 (1), Μιχαλάκης 11 (1), Κακλαμάνος 4, Λαμπαθάκης, Ανυφαντάκης, Τσαγκαράκης 21 (1), Κανακάκης 13 (1), Κυριακάκης, Παπαδάκης 10

Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 40-60

Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Παπαγιάννης): Παλτατσίδης, Δαμιανός, Πατηταράς, Καλυβιανάκη 4, Σταυράκης 2, Νικολιδάκης 3 (1), Τσέκης 15, Τασιούλης 12 (1)

HAAGEN DAZS ? ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Ξενίδης, Βανιανάκης 1, Μαμαλάκης 4, Βασιλείου 4, Μπονατάκης 14, Μακριδάκης 2, Γκογκίτσας 23 (5), Κυριακόπουλος 8 (1)

Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 28-77

Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: Στεφανάτος 5, Χαροκόπος, Αμάνατίδης 2, Τρικοίλης, Καρουζάκης, Γιακουμάκης 12 (1), Μαρκαντώνης 2, Αδράμης 4 (1), Χατζηνικολάου 3 (1)

SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής 5 (1), Γιαννακάκης 3, Βότζης 1, Θεοδοσόπουλος 7 (1), Κανελλόπουλος 10, Αλυγιζάκης 14,   Μαραβελάκης 4, Αραμπατζόγλου 9 (1), Σακελλάριδης 6, Συριανόγλου 12 (1), Δρουδάκης 9, Σαμωνάκης 3 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ

  • ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-0 102-25 2
  • SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-0 77-28 2
  • ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 1-0 51-39 2
  • ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 1-0 63-61 2
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-1 61-63 1
  • ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 0-1 39-51 1
  • Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-1 28-77 1
  • COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-1 25-102 1
  • ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ

  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-0 110-35 2
  • HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 1-0 60-40 2
  • ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 1-0 74-55 2
  • ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 1-0 70-68 2
  • ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-1 68-70 1
  • ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 0-1 55-74 1
  • Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-1 40-60 1
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-1 35-110 1

H επόμενη αγωνιστική (2η - τελευταία πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς)

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.30 
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - Β΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 16.15 
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 18.00 
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 19.30
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 10.30 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 12.15 
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.00 
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» - Α΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 15.45
 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

ΡΕΠΟ: ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ


« επιστροφή στη κατηγορία Αθλητικά

Σημειρινή ημερομηνία Τετάρτη, 13 Δεκ 2017

Αρθρογραφία