Την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου στο ΕΒΕ η κλήρωση του 10ου Ομίλου της Δ Εθνικής

Εκτύπωση

Την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου στο ΕΒΕ η κλήρωση του 10ου Ομίλου της Δ Εθνικής. Η  ΕΠΣ Ρεθύμνης ανακοινώνει τους χορηγούς και τις παροχές για τα σωματεία

Την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Ρεθύμνου και ώρα 18.30 θα διεξαχθεί η κλήρωση του 10ου ομίλου της Δ Εθνικής, γνωστού και ως ομίλου της Κρήτης, μιας και αποτελείται αμιγώς από ομάδες του νησιού μας.

Οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα στον 10 όμιλο της Δ Εθνικής είναι οι ακόλουθες:
Αστέρας Ρεθύμνου, Επισκοπή, Αετός Ανωγείων, Ασή Γωνιά (ΕΠΣ Ρεθύμνου).
ΑΟ Χανιά, Σπάθα, Μινώταυρος, Ακρίτας/ΑΕΔΑ (ΕΠΣ Χανίων).
Μοχός, Γιούχτας, ΠΑΟ Κρουσώνας, Ηρόδοτος, Ρούβας, Πατούχας (ΕΠΣ Ηρακλείου), Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΑΣ Ιεράπετρας (ΕΠΣ Λασιθίου).

Στην κλήρωση αναμένεται να δώσουν το παρόν υψηλόβαθμα στελέχη της Ε.Π.Ο., όπως ο πρόεδρος της Επιτροπής Πρωταθλήματος Δ Εθνικής και πρόεδρος της ΕΠΣ Χίου Γιώργος Σαρρής, καθώς και τα μέλη της επιτροπής, Γιάννης Παπακωνσταντίνου (πρόεδρος της ΕΠΣ Ευβοίας) και Σπύρος Ιωαννίδης (πρόεδρος της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας). Την αποστολή των στελεχών της ΕΠΟ συμπληρώνει ο Γραμματέας της Επιτροπής Αντώνης Ραπαβήλας.

Στην ολομέλεια της ΕΠΣ Ρεθύμνης που διεξήχθη τη Δευτέρα 31 Αυγούστου εγκρίθηκε το χορηγικό πρόγραμμα για τη σαιζόν 2009-2010 και θα ανακοινωθεί την Τετάρτη, ενώ παράλληλα πάρθηκαν οι τελικές αποφάσεις για τη χορήγηση laptop στα σωματεία του νομού, με σκοπό την εξειδικευμένη χρήση τους προς όφελος της κάθε ομάδας. Θα υπάρξει επίσης και σχετική ανακοίνωση για την ασφάλιση όλων των ερασιτεχνών ποδοσφαιριστών του νομού Ρεθύμνης.

Την ίδια ημέρα και η κλήρωση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΡ

Παράλληλα, με την κλήρωση του Κρητικού ομίλου της Δ Εθνικής, θα πραγματοποιηθούν και οι κληρώσεις σε Α και Β κατηγορία Ρεθύμνου, για την ποδοσφαιρική σαιζόν 2009 - 2010.

Το πρωτάθλημα της Α κατηγορίας Ρεθύμνου, έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 3-4 Οκτωβρίου, ενώ αυτό της Β κατηγορίας, θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 17-18 Οκτωβρίου.

Οι ομάδες της Α Κατηγορίας του Πρωταθλήματος της ΕΠΣΡ
ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ
Α.Ο. ΑΡΗΣ
Α.Ο. ΨΗΛΟΡΤΕΙΤΗΣ
Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.
Α.Ο. ΛΙΒΑΔΙΩΝ
ΑΡΚΑΔΙ ΑΓΓΕΛΙΑΝΩΝ
ΟΦ.ΑΡΜΕΝΩΝ
Α.Π.Σ.ΑΙΑΝΤΑΣ
Α.Ο.Ν. ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ
Α.Γ.Σ.Σ.Ν. ΦΟΙΝΙΚΑΣ
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ
ΤΑΛΩΣ ΓΑΡΑΖΟΥ
Α.Ο. ΑΚΟΥΜΙΩΝ

Οι ομάδες της Β Κατηγορίας του Πρωταθλήματος της ΕΠΣΡ
Α.Π.Σ. ΚΑΛΟΝΥΚΤΙ ΄93
ΦΛΟΓΑ ΡΟΥΣΤΙΚΩΝ
Α.Ο. ΚΑΛΥΒΟΥ
Α.Ο. ΠΑΝΟΡΜΟΥ
ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΞΟΥ
Α.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ
Α.Ο. ΠΗΓΗΣ
Α.Ο. ΜΑΡΓΑΡΙΤΩΝ
Α.Ο. ΜΕΛΑΜΠΩΝ
Α.Ο. ΚΡΑΝΑΣ

Στην κλήρωση θα οριστούν επίσης οι αγωνιστικές για τους 8 ομίλους του Κυπέλλου. Οι πρώτοι 7 όμιλοι αποτελούνται από 3 ομάδες και ο 8ος απαρτίζεται από 4.
Οι ομάδες που συμμετέχουν στο κύπελλο της ΕΠΣΡ είναι οι ακόλουθες:
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ
Α.Ο. ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ
Α.Ο. ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ
ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ
Α.Ο. ΑΡΗΣ
Α.Ο. ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ
Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.
Α.Ο. ΛΙΒΑΔΙΩΝ
ΑΡΚΑΔΙ ΑΓΓΕΛΙΑΝΩΝ
ΟΦ. ΑΡΜΕΝΩΝ
Α.Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ
Α.Ο.Ν. ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΕΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ
Α.Γ.Σ.Σ.Ν. ΦΟΙΝΙΚΑΣ
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ
ΤΑΛΩΣ ΓΑΡΑΖΟΥ
Α.Π.Σ. ΚΑΛΟΝΥΚΤΙ ΄93
ΦΛΟΓΑ ΡΟΥΣΤΙΚΩΝ
Α.Ο. ΠΑΝΟΡΜΟΥ
ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ
Α.Ο ΜΑΡΓΑΡΙΤΩΝ
Α.Ο. ΑΚΟΥΜΙΩΝ

Χορηγοί της κλήρωσης είναι οι Ασφάλειες Μυλωνάκη και η εταιρεία «Βαλέργας Κατασκευαστική», το catering είναι επίσης προσφορά της εταιρίας Αποστολάκης Gastronomy και τα γλυκά του  Ζαχαροπλαστείου «Κορμός».


 

 


« επιστροφή στη κατηγορία Αθλητικά

Σημειρινή ημερομηνία Σάββατο, 26 Μάι 2018

Αρθρογραφία