Η ομάδα Kalogerakis FC/Haagen Dasz πρωταθλήτρια στο 2ο Τουρνουά Beach Soccer του ΔΑΟΡ

Εκτύπωση

Μια βραδιά γεμάτη ποδοσφαιρικό θέαμα υψηλού επιπέδου απόλαυσαν την περασμένη Δευτέρα οι φίλοι του Beach Soccer στον μικρό και μεγάλο τελικό του 2ου τουρνουά που διοργάνωσε ο Δημοτικός Αθλητικός Οργανισμός Ρεθύμνου στην αθλητική εγκατάσταση της παραλίας Ρεθύμνου.
Η μεγάλη κερκίδα έσφυζε από κόσμο που «διψούσε» για τα παιχνίδια αυτά και οι παίχτες και των 4 ομάδων τους αποζημίωσαν με το παραπάνω. Στο καλοκαιρινό ντεκόρ υπήρξαν και οι δροσερές πινελιές από τα κορίτσια του Γυμναστηρίου «Παλμός» που ξεσήκωσαν τον κόσμο με τα χορευτικά τους, όπως επίσης οι μουσικές επιλογές και τα εύστοχα σχόλια του Κώστα Κουκούλη (Black Box).

Στο μικρό τελικό, Οι Κροκόδειλοι/Separe ξεκίνησαν με αριθμητικό πλεονέκτημα απέναντι στα Στρουμφάκια και η επικράτηση του φάνταζε ως τυπική διαδικασία.
Ο Χίκα όμως «κατέβασε ρολά» και ο βιρτουόζος Σιόρε έκανε ότι ήθελε την αντίπαλη άμυνα. Τα Στρουμφάκια τελικά επικράτησαν με 8-3 και κατέκτησαν πανάξια την 3η θέση στη διοργάνωση.

O μεγάλος τελικός ανάμεσα στην ομάδα του Kalogerakis FC/Haagen Dasz και την Σαμαριά/Barcode έσπασε τις καρδιές όσων την παρακολούθησαν!
Η κανονική διάρκεια του αγώνα τελείωσε με το σκορ στο 4-4 και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, η οποία δεν ανέδειξε νικητή. Στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι, ο Φώτης Μανουσάκης μπλόκαρε το 5ο πέναλτι που εκτέλεσε ο Μανώλης Βελονάκης και έδωσε το 2ο τρόπαιο στην ομάδα του Kalogerakis FC/Haagen Dasz σε ισάριθμες διοργανώσεις.
Το 2ο τουρνουά Beach Soccer του ΔΑΟΡ ανήκει πλέον στην ιστορία και άπαντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου! Χορηγός ήταν η καφετέρια EXO.