Warning: Unknown: Unable to allocate memory for pool. in Unknown on line 0 Warning: require(): Unable to allocate memory for pool. in /var/www/vhosts/agorapress.gr/httpdocs/el/news.php on line 2 Χόρτασαν Σκάκι τα παιδιά στο 6ο Μαθητικό Πρωτάθλημα 2009

Χόρτασαν Σκάκι τα παιδιά στο 6ο Μαθητικό Πρωτάθλημα 2009

Εκτύπωση

Χόρτασαν Σκάκι τα παιδιά στο 6ο Μαθητικό Πρωτάθλημα 2009

Στο φιλόξενο Σπίτι του Πολιτισμού διεξήχθη την περασμένη Κυριακή το 6ο μαθητικό πρωτάθλημα σκακιού 2009, με τα των Νηπιαγωγείων, Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού Ρεθύμνου να ζουν συναρπαστικές μάχες πνεύματος! Τα παιδιά αγωνίστηκαν βάσει του ελβετικού συστήματος των επτά (7) γύρων, σε 9 κατηγορίες.
Η εκδήλωση αποτέλεσε συνδιοργάνωση του Δημοτικού Αθλητικού Οργανισμού Ρεθύμνου με το Σκακιστικό Όμιλο Ρεθύμνου και βρισκόταν υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου.
Χορηγός της εκδήλωσης ήταν η διαφημιστική εταιρεία Acp.gr - Νίκος Αγγελάκης.
Την διοργάνωση υποστήριξαν οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου, 9ου και 13ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου.

Το μαθητικό Πρωτάθλημα Σκακιού δίνει την ευκαιρία κάθε χρόνο στα παιδιά να αγωνιστούν απέναντι στους συνομήλικους τους και να καλλιεργήσουν, πέρα από τις σκακιστικές τους ικανότητες και τα αισθήματα φιλίας και κοινωνικότητας, αφού όταν άφηναν τις σκακιέρες, έπαιζαν με την καρδιά τους στον περιβάλλοντα χώρο!

Παράλληλα, στα παιδιά μοιράστηκαν φυλλάδια και υπήρξε ενημέρωση για τη σπουδαία διοργάνωση του καλοκαιριού, το 1ο Διεθνές Τουρνουά Σκακιού «Ρέθυμνο 2009» που θα πραγματοποιηθεί από τις 12 ως τις 19 Ιουλίου.

Τα αποτελέσματα των αγώνων
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ - Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θέση  Ονομ/νυμο        Σχολείο
    Μαθιουλάκη Ιωάννα   6ο Ρεθύμνου
2η    Μοτζάκη Μαρία        14ο Ρεθύμνου
3η    Γιαννούλη Αλίκη        2ο Ατσιπόπουλου
1ος  Μαρκάκης Γιάννης      9ο Ρεθύμνου
1ος  Καμπανάκης Δημήτρης     Νήπια
2ος  Φωτάκης Ανδρέας      5ο Ρεθύμνου
3-5ος Παπαδόσηφος Δημήτρης 9ο Ρεθύμνου
Παπαδόσηφος Μανούσος   9ο Ρεθύμνου
Πετρουλάκης Γιώργος      5ο Ρεθύμνου
4        Λαγουδάκη Ελευθερία    3ο Ρεθύμνου
11      Δερεδάκη Ιωάννα          2ο Ρεθύμνου
12      Μαρκουλιδάκης Γιώργος 5ο Ρεθύμνου
13      Πλουμιστός Μιχάλης       5ο Ρεθύμνου
14      Τζωρτζίνης Ιωάννης       3ο Ρεθύμνου              

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θέση   Ονομ/νυμο            Σχολείο
1ος    Δρουδάκης Μιχάλης  9ο Ρεθύμνου
2ος    Χατζηπαράσχος Γιώργος  14ο Ρεθύμνου
3ος    Καλαΐτζάκης Νάσος   5ο Ρεθύμνου
1η     Δαράκη Δάφνη        3ο Ρεθύμνου
2η     Ράπτη Αδαμαντία      9ο Ρεθύμνου
3η     Χαλκιαδάκη Εμμανουέλα  13ο Ρεθύμνου
Δούβρης Σπυρίδωνας      13ο Ρεθύμνου
Λαγουδάκης Βασίλης        9ο Ρεθύμνου

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θέση   Ονομ/νυμο                Σχολείο
1ος      Θεοδώρου Νικόλας       2ο Ατσιπόπουλου
2ος      Μαθιουλάκης Γιώργος   6ο Ρεθύμνου
3ος      Γλυτζουρής Νικόλας    15ο Ρεθύμνου
1η       Κουλάκη Άννα 2ο Ρεθύμνου
2η       Αλεξανδράκη Χαρά       5ο Ρεθύμνου
3η       Παλιεράκη Χρύσα         2ο Ρεθύμνου
5         Φουρφουλάκης Γιάννης 5ο Ρεθύμνου
6         Δερμιτζάκης Βαγγέλης  5ο Ρεθύμνου
9         Λιονής Αλέξανδρος      3ο Ρεθύμνου
10       Φωτάκης Νίκος            5ο Ρεθύμνου
11       Γιάνκοβα Πάμελα          3ο Ρεθύμνου
12       Τζονεβράκης Γιάννης Ραφαήλ  14ο Ρεθύμνου
13       Στοιμιρόφσκι Κων/νος           

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θέση   Ονομ/νυμο             Σχολείο
1ος   Παπαδόσηφος Μανούσος 2ο Ρεθύμνου
2ος   Αναγνωστάκης Χαράλαμπος 5ο Ρεθύμνου
3ος   Σταυρουλάκης Μανόλης 5ο Ρεθύμνου
1η     Γαγάνη Εύα    3ο Ρεθύμνου
2η     Δρουδάκη Αγγελική    14ο Ρεθύμνου
3η     Αρχοντάκη Ελπίδα        5ο Ρεθύμνου
5       Συνατσάκης Λευτέρης 14ο Ρεθύμνου
7       Αυγενάκης Ευάγγελος  2ο Ρεθύμνου
9       Ποθουλάκη Ναταλία      9ο Ρεθύμνου
10     Μοτζάκης Νίκος          14ο Ρεθύμνου
11     Μαρίνοβ Βασίλης          1ο Ρεθύμνου
12     Γκαλονάκης Γιώργος     2ο Ρεθύμνου
13     Γιάνκοβ Νίκος              3ο Ρεθύμνου

Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θέση   Ονομ/νυμο             Σχολείο
1ος    Αρχοντάκης Χρήστος    5ο Ρεθύμνου
2ος    Στεφανάκης Λευτέρης  2ο Ρεθύμνου
3ος    Χαλκιαδάκης Γιάννης  13ο Ρεθύμνου
1η     Παπαγιαννάκη Δανάη  15ο Ρεθύμνου
2η     Κουμαντάκη Εύα          3ο Ρεθύμνου
3η     Ποθουλάκη Αικατερίνη  9ο Ρεθύμνου
6      Μίτε Βαλεντίνο 1ο Ρεθύμνου
8      Ζούκα Ενέο     1ο Ρεθύμνου

ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ - ΓΥΜΝΑΣΙΑ
Θέση   Ονομ/νυμο           Σχολείο
1ος  Γαγανης Ελευθεριος   3ο Ρεθύμνου
1ος  Δρουδάκης Κων/νος    Α γυμν
2ος  Κλειδής Παντελής      5ο Ρεθύμνου
3-4ος Ψαρουδάκης Στυλιανός  1ο Ρεθύμνου
Τσαπάκης Νίκος  3ο Ρεθύμνου
1η  Παπαγιαννάκη Θέμις 15ο Ρεθύμνου
2η  Καμπανιέρη Ελένη      3ο Ρεθύμνου
3η  Αρχοντάκη Ασημίνα    3ο Ρεθύμνου
7    Μαντζουνέας Μανόλης  5ο Ρεθύμνου
10   Σταθακόπουλος Θοδωρής  5ο Ρεθύμνου
11      Τζαγκαράκης Σταύρος   3ο Ρεθύμνου
12      Μοτάκης Ανδριανός      3ο Ρεθύμνου
13      Κραστώβ Φώτα            3ο Ρεθύμνου
14      Καρρά Μαριλένα           Γ Γ


« επιστροφή στη κατηγορία Ρέθυμνο

Σημειρινή ημερομηνία Τετάρτη, 20 Σεπ 2017

Αρθρογραφία